La Mama sustine Festivalul George Enescu - La Mama
La Mama sustine Festivalul George Enescu

“La Mama” a avut onoarea de a sustine, din nou, ca brand romanesc, Festivalul “George Enescu”

In perioada 2 – 24 septembrie, s-a desfasurat in Bucuresti, Editia 2017 a Festivalului „George Enescu”, manifestare cultural-artistica de inalta tinuta, „La Mama” fiind unul dintre sponsorii evenimentului.

Spectatorii Festivalului au avut parte si de o surpriza placuta la standurile noastre: au primit un evantai promotional “La Mama” si au putut beneficia de o reducere de 10% la nota de plata, valabila pana la sfarsitul lunii septembrie 2017, in restaurantele noastre. Descarca de aici Regulamentul Promotiei: Vezi regulament

Va prezentam in continuare recomandarile noastre din programul Festivalului, spectacole sustinute de cele mai mari orchestra ale lumii:

Sambata, 09.09, ora 22,30 – Ateneul Roman: Camerata Salzburg (Dirijor: Tiberiu Soare; Solist: Viniciu Moroianu – pian)

Duminica, 10.09, ora 19,30 – Sala Mare a Palatului: Münchner Philharmoniker (Dirijor: Valery Gergiev; Solist: Andrei Ionita – violoncel)

Luni, 11.09, ora 20 – Sala Mare a Palatului: Royal Philharmonic Orchestra (Dirijor: Charles Dutoit; Solist: Frank Peter Zimmermann – vioara)

Marti, 12.09, ora 20 – Sala Mare a Palatului: Royal Philharmonic Orchestra (Dirijor: Charles Dutoit; Solista: Martha Argerich – pian)

Joi, 14.09, ora 19,30 – Sala Mare a Palatului: Filarmonica Della Scala (Dirijor: Riccardo Chailly; Solist: David Garrett – vioara)

Vineri, 15.09, ora 19,30 – Sala Mare a Palatului: Filarmonica Della Scala (Dirijor: Riccardo Chailly; Solist: Julian Rachlin – viola)

Sambata, 16.09, ora 19,30 – Sala Mare a Palatului: Israel Philharmonic Orchestra (Dirijor: Zubin Mehta; Solista: Khatia Buniatishvili)

Duminica, 17.09, ora 20,30 – Sala Mare a Palatului: Israel Philharmonic Orchestra (Dirijor: Zubin Mehta; Solist: Leonidas Kavakos – vioara)

Luni, 18.09, ora 20 – Sala Mare a Palatului: Orchestre National de France (Dirijor: Christoph Eschenbach; Solist: Thomas Hampson – bariton)

Marti, 19.09, ora 20 – Sala Mare a Palatului: Orchestre National de France (Dirijor: Christoph Eschenbach; Solist: Truls Mork – violoncel)

Miercuri, 20.09, ora 20 – Sala Mare a Palatului: Corul si Orchestra Filarmonicii „George Enescu” (Dirijor: John Nelson; Dirijorul corului: Iosif Ion Prunner)

Joi, 21.09, ora 19,30 – Sala Mare a Palatului: Orchestra e Coro dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia (Dirijor: Antonio Pappano; Dirijorul corului: Ciro Visco; Solista: Beatrice Rana – pian)

Vineri, 22.09, ora 19,30 – Sala Mare a Palatului: Orchestra e Coro dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia (Dirijor: Antonio Pappano; Dirijorul corului: Ciro Visco)

Sambata, 23.09, ora 19,30 – Sala Mare a Palatului: Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam (Dirijor: Daniele Gatti; Solista: Chen Reiss – soprana)

Duminica, 24.09, ora 20 – Sala Mare a Palatului: Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam (Dirijor: Daniele Gatti; Solist: Liviu Prunaru – vioara).

Detalii si programul complet al  Festivalului „George Enescu” 2017 –  pe http://festivalenescu.ro/